Антистарение

...молодость - это надолго

  • Увеличить размер
  • Размер по умолчанию
  • Уменьшить размер

ГІПЕРУРИКЕМІЯ ТА ВІК

Г. С. Дубецька
ДУ «Інститут геронтології НАМН України», Київ
E-mail: Данный адрес e-mail защищен от спам-ботов, Вам необходимо включить Javascript для его просмотра.

Мета. Визначити рівень сечової кислоти в сироватці крові та розповсюдженість гіперурикемії у людей різного віку та статі, їх взаємозв'язок з показниками ліпідного обміну та мінеральної щільності кісткової тканини.
Об’єкт дослідження. Пацієнти відділення клінічної фізіології і патології опорно-рухового апарату та Українського науково-медичного центру проблем остеопорозу: жінки (n=400) та чоловіки (n=110), віком від 18 до 89 років (середній вік пацієнтів складав 64,3±0,8 років).
Методи. Проводили ретроспективний аналіз історій хвороб пацієнтів, які знаходились на стаціонарному лікуванні у відділенні клінічної фізіології та патології опорно-рухового апарату в ДУ «Інституті геронтології АМН України»; визначення рівня сечової кислоти в плазмі крові здійснювали за допомогою ферментного уриказного методу; статистичний аналіз проводився з використанням програми Statistica 6.0.
Результати. З віком спостерігається тенденція до збільшення рівня сечової кислоти у жінок, яка досягає вірогідних відмінностей у віковій групі 80-89 років у порівнянні з групою 20-29 років; у чоловіків максимальне підвищення рівня сечової кислоти характерне для вікової групи 60-69 років. Частота гіперурикемії серед жінок становила 34%, у  чоловіків – 32%. Найбільша частка гіперурикемії у жінок виявлена у віковій групі  60-69 років (24,8%). Встановлена достовірна залежність між рівнем сечової кислоти та рівнем холестеролу (r =0,43, p<0,05), ХЛПДНЩ (r =0,401, p<0,05), коефіцієнтом атерогенності  і  мінеральною щільністю кісткової тканини на рівні вертлюга стегнової кістки (r =0,31, p<0,05) у жінок у постменопаузальному періоді.
Висновки. В жінок у постменопаузальному періоді виявлено вірогідний зв'язок між рівнем сечової кислоти та показниками ліпідного обміну, мінеральної щільності кісткової тканини в проксимальній ділянці стегнової кістки
.

 

Опрос

Какова роль низкомолекулярных (небелковых) антиоксидантов в организме?
 
Сейчас на сайте находятся:
 21 гостей 

Самое популярноеВАЛЕОЦЕНТР имени Н.А. Бобрышева ГЕНЕТИЧЕСКАЯ И РЕГЕНЕРАТИВНАЯ МЕДИЦИНА: ПРОБЛЕМЫ И ПЕРСПЕКТИВЫ Применение омега-3 полиненасыщенных жирных кислот в медицине V НАЦИОНАЛЬНЫЙ КОНГРЕСС ГЕРОНТОЛОГОВ И ГЕРИАТРОВ УКРАИНЫ - ПРОГРАММА Омега-3-ненасыщенные жирные кислоты Онтогенетические часы. Гипотеза Элевационная теория старения Менопауза та її наслідки Проблемы гипобиоза и продления жизни Новые технологии в регенеративной медицине: мировой опыт клинического применения стволовых клеток список участников октябрьского конгресса Жанна Луиза Кальман Основные теории старения Институт геронтологии НАМНУ Теории старения Конференция им.В.В.Фролькиса Препараты против старения Болезнь Альцгеймера Болезнь Паркинсона Онкопатология Возрастзависимая патология Остеопороз Конференции по старению и омоложению Ресвератрол Semagacestat Омега-3-ненасыщенные жирные кислоты Способы омоложения и достижения долголетия Методы исследований в геронтологии Жанна Луиза Кальман Функциональные диеты для омоложения

Последние публикации

Введите логин для входа