Антистарение

...молодость - это надолго

  • Увеличить размер
  • Размер по умолчанию
  • Уменьшить размер
Главная | Тезисы докладов конференции им.В.В.Фролькиса | СТРУКТУРА АНЕМІЧНОГО СИНДРОМУ У ХВОРИХ НА ІШЕМІЧНУ ХВОРОБУ СЕРЦЯ З СУПУТНІМ ЦУКРОВИМ ДІАБЕТОМ 2-ГО ТИПУ

СТРУКТУРА АНЕМІЧНОГО СИНДРОМУ У ХВОРИХ НА ІШЕМІЧНУ ХВОРОБУ СЕРЦЯ З СУПУТНІМ ЦУКРОВИМ ДІАБЕТОМ 2-ГО ТИПУ

М. Ю. Коломоєць, Н. Д. Павлюкович, В. М. Ходоровський, М. Ф. Козар
Буковинський державний медичний університет, Чернівці
E-mail: Данный адрес e-mail защищен от спам-ботов, Вам необходимо включить Javascript для его просмотра.

За даними різних епідеміологічних досліджень анемічний синдром (АС) зустрічається у 14-79% хворих. Доведено, що зниження рівня гемоглобіну нижче 120 г/л сприяє прогресуванню серцевої недостатності (СН) при ішемічній хворобі серця (ІХС).
Метою наших досліджень стало визначення поширеності та структури АС у хворих на ІХС з супутнім цукровим діабетом 2-го типу (ЦД) літнього та старечого віку.
Нами був проведений ретроспективний аналіз 2056 історій хвороб пацієнтів, що перебували на стаціонарному лікуванні в Обласному госпіталі для інвалідів Вітчизняної війни у 2006 році. Всім пацієнтам був виставлений діагноз хронічної ІХС, що була представлена стабільною стенокардією напруги І-IV функціональних класів (за класифікацією Канадської асоціації кардіологів, 1976 р.), дифузним та післяінфарктним кардіосклерозом. Вік хворих коливався від 55 до 86 років. За анемію вважали рівень гемоглобіну нижче 130 г/л у чоловіків та 120 г/л у жінок (WHO’s Reccomendations, 2003).
У досліджуваних з ЦД та ІХС АС мав місце у 38,22% випадків. Серед усіх проаналізованих історій хвороб у 79,84% випадків ІХС та анемія поєднувались з хронічним обструктивним захворюванням легень, 28,18% пацієнтів хворіли на виразкову хворобу шлунку та дванадцятипалої кишки, 4,35% хворих страждали на онкологічну патологію, у 20,35% випадків анемія перебігала ізольовано.
Порівнюючи характер виявленої анемії, гіперхромію еритроцитів (КП>1,05) виявляли у 23 випадках (1,62%), гіпохромію – у 128 історіях хвороб (8,99%). У переважній кількості випадків анемія при ІХС носила нормохромний характер – 1272 випадки (89,39%).
Для встановлення морфологічної характеристики АС у хворих на ІХС обчислювали середній об’єм еритроцита (MCV). Легкий макроцитоз (MCV – 95-108) був виявлений нами лише у поодиноких випадках – 19 чоловік, що становило 1,34%, мікроцитоз (MCV<80) – у 163 хворих (11,45%), нормоцитоз відмічали у 1241 пацієнта (87,21%).
Середній ліжкодень перебування хворого з ІХС та ЦД без супутнього АС в стаціонарі становив 16,14±1,23. Якщо ІХС супроводжувалась анемією І ступеня середній ліжкодень становив 18,23±0,12, ІІ ступеня – 19,48±0,93, ІІІ ступеня – 21,03±1,02.
У хворих з ІХС, ЦД та супутнім АС збільшувалась і частота госпіталізацій за рік. Так, серед усіх пацієнтів з ІХС та ЦД без анемії 85,56% досліджених були госпіталізовані повторно з приводу основного захворювання, 43,09%  – тричі, 24,35% – чотири рази, 3,84% – більше чотирьох разів. Натомість при ІХС та ЦД на фоні супутньої анемії 87,47% хворих двічі за рік надходили в стаціонар, 52,89% – тричі, 28,12% – чотири рази, 8,19% – частіше.

 

Опрос

Какова роль низкомолекулярных (небелковых) антиоксидантов в организме?
 
Сейчас на сайте находятся:
 29 гостей 

Самое популярноеВАЛЕОЦЕНТР имени Н.А. Бобрышева ГЕНЕТИЧЕСКАЯ И РЕГЕНЕРАТИВНАЯ МЕДИЦИНА: ПРОБЛЕМЫ И ПЕРСПЕКТИВЫ Применение омега-3 полиненасыщенных жирных кислот в медицине V НАЦИОНАЛЬНЫЙ КОНГРЕСС ГЕРОНТОЛОГОВ И ГЕРИАТРОВ УКРАИНЫ - ПРОГРАММА Омега-3-ненасыщенные жирные кислоты Онтогенетические часы. Гипотеза Элевационная теория старения Менопауза та її наслідки Проблемы гипобиоза и продления жизни Новые технологии в регенеративной медицине: мировой опыт клинического применения стволовых клеток список участников октябрьского конгресса Жанна Луиза Кальман Основные теории старения Институт геронтологии НАМНУ Теории старения Конференция им.В.В.Фролькиса Препараты против старения Болезнь Альцгеймера Болезнь Паркинсона Онкопатология Возрастзависимая патология Остеопороз Конференции по старению и омоложению Ресвератрол Semagacestat Омега-3-ненасыщенные жирные кислоты Способы омоложения и достижения долголетия Методы исследований в геронтологии Жанна Луиза Кальман Функциональные диеты для омоложения

Последние публикации

Введите логин для входа


Главная | Тезисы докладов конференции им.В.В.Фролькиса | СТРУКТУРА АНЕМІЧНОГО СИНДРОМУ У ХВОРИХ НА ІШЕМІЧНУ ХВОРОБУ СЕРЦЯ З СУПУТНІМ ЦУКРОВИМ ДІАБЕТОМ 2-ГО ТИПУ