Антистарение

...молодость - это надолго

  • Увеличить размер
  • Размер по умолчанию
  • Уменьшить размер
Главная | Тезисы докладов конференции им.В.В.Фролькиса | ВІКОВІ ОСОБЛИВОСТІ ВИРАЗКОУТВОРЕННЯ ШЛУНКУ У ЩУРІВ ЗА УМОВ ІММОБІЛІЗАЦІЙНОГО СТРЕСУ

ВІКОВІ ОСОБЛИВОСТІ ВИРАЗКОУТВОРЕННЯ ШЛУНКУ У ЩУРІВ ЗА УМОВ ІММОБІЛІЗАЦІЙНОГО СТРЕСУ

О. О. Лінник , О. М. Ковальов
Національний медичний університет ім. О.О. Богомольця, Київ
E-mail: Данный адрес e-mail защищен от спам-ботов, Вам необходимо включить Javascript для его просмотра.

Стрес ( англ. stress, букв. - тиск, напруження) ― неспецифічна реакція організму людини і тварини на незвичні або сильні подразнення, яка супроводжується посиленою секрецією кортикостероїдів, що є захисною реакцією  організму, виникненням виразок шлунково-кишкового тракту, тощо. Проблема оцінки стану шлунково-кишкового тракту людини і тварини різного віку за умов іммобілізаційного стресу.
Матеріали та методи досліджень. У дослідах брали білих безпорідних, статевозрілих щурів-самців двох вікових груп (3-3,5 та 22-23 місяці) ( по 12 щурів), а також дві контрольні групи ( по 6 щурів ). Піддослідних щурів двох вікових груп поміщали на 24 та 48 год. в клітки Иогана Б.М.
Через  24 год ( 1-а група) та 48 год ( 2-а група) піддослідних тварин, а також щурів контрольних груп забивали під ефірним наркозом, розтинали передню черевну стінку, виділяли шлунок, розрізали його по великій кривині, ретельно промивали холодним ізотонічним розчином натрія хлорида  та розкладали на столі. Макроскопічно ( під лупою) розглядали слизову оболонку і підраховували кількість  ерозій та виразок. Ульцерогенну дію стресу оцінювали  за індексом  Паулса. При розрахунках ми використовували площі виразкоутворень в балах, що найбільш об’єктивно відображує ступінь  дистрофічних порушень. Виразки величиною 1-2 мм оцінювали як 1 бал, 2-10 мм ― 5 балів, більш 10мм ― 10 балів.
Результати та їх обговорення. Виразкоутворювальна картина слизової оболонки шлунку була різною, в залежності від віку щурів і строку іммобілізаційного стресу. В контрольних групах тварин виразок  та ерозій слизової оболонки не виявлено. Виразки та ерозії слизової оболонки шлунку 1-ї та 2-ї серії  піддослідних тварин виникали у 100% випадків. Іммобілізація в описаних умовах у молодих тварин викликала виразкоутворення із середньою площею , у розрахунку на кожного щура, в 6-8 балів після однієї доби іммобілізації,  а після двох діб  - 7-8 балів. У старих щурів виразкових пошкоджень було на 20-40% більше, ніж у молодих. Після іммобілізації 48 год. Виявлено виразки , котрі оцінювались у 5-10 балів, чого не було після іммобілізації строком 24 год. Ми вибрали кількісний метод оцінки пошкоджень слизової оболонки шлунку, які виникають практично у 100% випадків при достатній стресовій дії.
Оцінка кількісного показника стресу в експерименті при вивченні різної дії на організм є елементом доказової медицини.
Висновки. Знерухомлення тварин в тісних клітках тривалістю 48 год. Викликає достатньо глибокий іммобілізаційний стрес. Найбільша кількість виразкових уражень виявлена у старих тварин внаслідок штучно викликаного неврозу по їхньому генезу ближча до виразок  шлунку людини при нейрогенних формах виразкової хвороби.

 

Опрос

Какова роль низкомолекулярных (небелковых) антиоксидантов в организме?
 
Сейчас на сайте находятся:
 19 гостей 

Самое популярноеВАЛЕОЦЕНТР имени Н.А. Бобрышева ГЕНЕТИЧЕСКАЯ И РЕГЕНЕРАТИВНАЯ МЕДИЦИНА: ПРОБЛЕМЫ И ПЕРСПЕКТИВЫ Применение омега-3 полиненасыщенных жирных кислот в медицине V НАЦИОНАЛЬНЫЙ КОНГРЕСС ГЕРОНТОЛОГОВ И ГЕРИАТРОВ УКРАИНЫ - ПРОГРАММА Омега-3-ненасыщенные жирные кислоты Онтогенетические часы. Гипотеза Элевационная теория старения Менопауза та її наслідки Проблемы гипобиоза и продления жизни Новые технологии в регенеративной медицине: мировой опыт клинического применения стволовых клеток список участников октябрьского конгресса Жанна Луиза Кальман Основные теории старения Институт геронтологии НАМНУ Теории старения Конференция им.В.В.Фролькиса Препараты против старения Болезнь Альцгеймера Болезнь Паркинсона Онкопатология Возрастзависимая патология Остеопороз Конференции по старению и омоложению Ресвератрол Semagacestat Омега-3-ненасыщенные жирные кислоты Способы омоложения и достижения долголетия Методы исследований в геронтологии Жанна Луиза Кальман Функциональные диеты для омоложения

Последние публикации

Введите логин для входа


Главная | Тезисы докладов конференции им.В.В.Фролькиса | ВІКОВІ ОСОБЛИВОСТІ ВИРАЗКОУТВОРЕННЯ ШЛУНКУ У ЩУРІВ ЗА УМОВ ІММОБІЛІЗАЦІЙНОГО СТРЕСУ