Антистарение

...молодость - это надолго

  • Увеличить размер
  • Размер по умолчанию
  • Уменьшить размер
Главная | Тезисы докладов конференции им.В.В.Фролькиса | ОСОБЛИВОСТІ МІСЦЕВОГО ЛІКУВАННІ ГНІЙНО-НЕКРОТИЧНИХ ПРОЦЕСІВ М’ЯКИХ ТКАНИН У ПАЦІЄНТІВ СТАРШОГО ТА ПОХИЛОГО ВІКУ

ОСОБЛИВОСТІ МІСЦЕВОГО ЛІКУВАННІ ГНІЙНО-НЕКРОТИЧНИХ ПРОЦЕСІВ М’ЯКИХ ТКАНИН У ПАЦІЄНТІВ СТАРШОГО ТА ПОХИЛОГО ВІКУ

К. В. Павлович, Р. І. Сидорчук, О.М. Плегуца, П. М. Волянюк, І. М. Плегуца, С. Л. Левітес
Буковинський державний медичний університет, Чернівці

Суттєве зростання числа хворих на метаболічні, дисрегуляторні та судинні порушення (атеросклероз, хронічна венозна недостатність) у старшому та похилому віці, зміна вірулентності та резистентності мікроорганізмів із новою силою ставить питання удосконалення методів та способів хірургічного лікування гнійно-некротичних процесів на фоні обтяженого загального стану пацієнтів старшої вікової групи, що пов’язано з необхідністю мінімізації системного впливу антибактеріальних препаратів.
Мета дослідження – визначити ефективність застосування адсорбованого антибактеріального препарату на основі гентаміцину сульфату в хірургічному лікуванні гнійно-некротичних процесів м’яких тканин (ГНПМТ) у пацієнтів старше 50 років.
Матеріал і методи. Основну групу склали 30 хворих з гнійними ранами і трофічними виразками. Етіологічними факторами ураження були: посттромбофлебітична хвороба (синдром) нижніх кінцівок – 7 хворих (23,3%), облітеруючий атеросклероз – 5 хворих (16,7%) і ЦД – 18 хворих (60,0%), у яких для місцевого хірургічного лікування ран і трофічних виразок застосовували аплікаційний сорбент, з іммобілізованим на ньому антибіотиком – препарат "Гентаксан" (ЗАТ "БХФЗ", Україна).
Контрольну групу утворили 145 хворих, в яких для хірургічного лікування ран і трофічних виразок у фазі ексудації застосовувалися традиційні розчини антисептиків (0,02% р-н декасану, р-н димексиду 1:4 місцево). Етіологічними факторами ураження були: посттромбофлебітичний синдром – 9 хворих (6,2%), облітеруючий атеросклероз – 18 хворих (12,4%) і цукровий діабет – 118 хворий (81,4%). Вік хворих обидвох груп був старше 50 років. Інші, у т.ч. загальні аспекти лікування в контрольній групі пацієнтів було аналогічним основній.
Результати дослідження показали, що у контрольній групі хворих грануляційна тканина розвивалася у середньому на 5,72±0,31 добу. Очищення рани відбувалося в середньому на 5,03±0,37 добу, зменшення розмірів рани щодня становило у середньому 0,92±0,06 см.
При лікуванні гентаксаном (основна група) грануляційна тканина розвивалася в середньому на 4,12±0,15 добу, що було вірогідно швидше, ніж у контрольній групі (P<0,05). Очищення рани відбувалося в середньому на 3,43±0,44зменшення розмірів рани щодня проходило на 1,31±0,09 см.
добу,
Висновок. Місцеве застосування при гнійно-некротичних процесах м'яких тканин у пацієнтів старшого та похилого віку комбінованого антимікробного препарату пролонгованої дії, що містить гентаміцину сульфат, поліметилсилоксан і координаційну сполуку цинку з триптофаном, пришвидшує появу грануляцій, очищення та зменшення розмірів ран.

 

Опрос

Какова роль низкомолекулярных (небелковых) антиоксидантов в организме?
 
Сейчас на сайте находятся:
 45 гостей 

Самое популярноеВАЛЕОЦЕНТР имени Н.А. Бобрышева ГЕНЕТИЧЕСКАЯ И РЕГЕНЕРАТИВНАЯ МЕДИЦИНА: ПРОБЛЕМЫ И ПЕРСПЕКТИВЫ Применение омега-3 полиненасыщенных жирных кислот в медицине V НАЦИОНАЛЬНЫЙ КОНГРЕСС ГЕРОНТОЛОГОВ И ГЕРИАТРОВ УКРАИНЫ - ПРОГРАММА Омега-3-ненасыщенные жирные кислоты Онтогенетические часы. Гипотеза Элевационная теория старения Менопауза та її наслідки Проблемы гипобиоза и продления жизни Новые технологии в регенеративной медицине: мировой опыт клинического применения стволовых клеток список участников октябрьского конгресса Жанна Луиза Кальман Основные теории старения Институт геронтологии НАМНУ Теории старения Конференция им.В.В.Фролькиса Препараты против старения Болезнь Альцгеймера Болезнь Паркинсона Онкопатология Возрастзависимая патология Остеопороз Конференции по старению и омоложению Ресвератрол Semagacestat Омега-3-ненасыщенные жирные кислоты Способы омоложения и достижения долголетия Методы исследований в геронтологии Жанна Луиза Кальман Функциональные диеты для омоложения

Последние публикации

Введите логин для входа


Главная | Тезисы докладов конференции им.В.В.Фролькиса | ОСОБЛИВОСТІ МІСЦЕВОГО ЛІКУВАННІ ГНІЙНО-НЕКРОТИЧНИХ ПРОЦЕСІВ М’ЯКИХ ТКАНИН У ПАЦІЄНТІВ СТАРШОГО ТА ПОХИЛОГО ВІКУ