Антистарение

...молодость - это надолго

  • Увеличить размер
  • Размер по умолчанию
  • Уменьшить размер
Главная | Тезисы докладов конференции им.В.В.Фролькиса | ВЕНТИЛЯЦІЙНІ ПОРУШЕННЯ У ХВОРИХ ПОХИЛОГО ВІКУ НА АРТЕРІАЛЬНУ ГІПЕРТЕНЗІЮ З НАДМІРНОЮ МАСОЮ ТІЛА

ВЕНТИЛЯЦІЙНІ ПОРУШЕННЯ У ХВОРИХ ПОХИЛОГО ВІКУ НА АРТЕРІАЛЬНУ ГІПЕРТЕНЗІЮ З НАДМІРНОЮ МАСОЮ ТІЛА

К. О. Ситник
Харківський національний медичний університет
E-mail: Данный адрес e-mail защищен от спам-ботов, Вам необходимо включить Javascript для его просмотра.

Ожиріння патогенетично пов’язане із низкою захворювань та станів, котрі необхідно діагностувати та лікувати оскільки саме вони, в залежності від свого характеру та ступеню важкості, суттєво порушують здоров’я, скорочують тривалість та знижують якість життя. З ожирінням пов’язують розвиток синдрому обструктивного апноє сну, синдрому Піквіка, синдрому ожиріння-гіповентиляції, задишки. 60% хворих на артеріальну гіпертензію (АГ) страждають на ожиріння. Встановлено, що ожиріння є предиктором виникнення бронхіальної астми та чинником, що обтяжує її перебіг (Varner A. et al., 2000; Lorentzen M.N. et al., 2001; Litongua A.A. et al., 2002; Chinn S. et al., 2002.
Мета дослідження: вивчення особливостей кардіореспіраторної системи у хворих на АГ з ожирінням, визначення частоти виникнення бронхообструктивного синдрому у даної категорії хворих.
Матеріали та методи: Обстежено 66 хворих на АГ 1-2стадії із супутнім ожирінням (ІМТ>30кг/м 2 ). Середній вік хворих складав 62,4 ±6 років, Тривалість АГ становила від 5 до 25 років. Всім хворим було проведено дослідження функції зовнішнього дихання (ФЗД).
Результати дослідження: При аналізі даних спірометричного дослідження у 78% пацієнтів були виявлені вентиляційні порушення, а саме 55% хворих мали вентиляційні порушення по обструктивному типу, середні значення ОФВ1 складали 78%, ОФВ1/ФЖЕЛ-76%, зміни ФЗД рестриктивного характеру спостерігались у 23% хворих, показник ОФВ1 /ФЖЕЛ становив 91,6%.
Висновки: Отримані результати свідчать про формування у хворих на АГ з ожирінням бронхообструктитвного синдрому, що обумовлено наявністю у хворих ожиріння. Проведення спірографічних досліджень у хворих на АГ з ожирінням дозволяє діагностувати вентиляційні порушення на ранніх стадіях та своєчасно розпочинати проведення лікувальних та реабілітаційних заходів.

 

Опрос

Какова роль низкомолекулярных (небелковых) антиоксидантов в организме?
 
Сейчас на сайте находятся:
 27 гостей 

Самое популярноеВАЛЕОЦЕНТР имени Н.А. Бобрышева ГЕНЕТИЧЕСКАЯ И РЕГЕНЕРАТИВНАЯ МЕДИЦИНА: ПРОБЛЕМЫ И ПЕРСПЕКТИВЫ Применение омега-3 полиненасыщенных жирных кислот в медицине V НАЦИОНАЛЬНЫЙ КОНГРЕСС ГЕРОНТОЛОГОВ И ГЕРИАТРОВ УКРАИНЫ - ПРОГРАММА Омега-3-ненасыщенные жирные кислоты Онтогенетические часы. Гипотеза Элевационная теория старения Менопауза та її наслідки Проблемы гипобиоза и продления жизни Новые технологии в регенеративной медицине: мировой опыт клинического применения стволовых клеток список участников октябрьского конгресса Жанна Луиза Кальман Основные теории старения Институт геронтологии НАМНУ Теории старения Конференция им.В.В.Фролькиса Препараты против старения Болезнь Альцгеймера Болезнь Паркинсона Онкопатология Возрастзависимая патология Остеопороз Конференции по старению и омоложению Ресвератрол Semagacestat Омега-3-ненасыщенные жирные кислоты Способы омоложения и достижения долголетия Методы исследований в геронтологии Жанна Луиза Кальман Функциональные диеты для омоложения

Последние публикации

Введите логин для входа


Главная | Тезисы докладов конференции им.В.В.Фролькиса | ВЕНТИЛЯЦІЙНІ ПОРУШЕННЯ У ХВОРИХ ПОХИЛОГО ВІКУ НА АРТЕРІАЛЬНУ ГІПЕРТЕНЗІЮ З НАДМІРНОЮ МАСОЮ ТІЛА