Антистарение

...молодость - это надолго

  • Увеличить размер
  • Размер по умолчанию
  • Уменьшить размер
Главная | Тезисы докладов конференции им.В.В.Фролькиса | РІВЕНЬ МІКРОАЛЬБУМІНУРІЇ У ХВОРИХ НА ГІПЕРТОНІЧНУ ХВОРОБУ З ЦЕКРОВИМ ДІАБЕТОМ 2 ТИПУ У СТАРШИХ ВІКОВИХ ГРУП

РІВЕНЬ МІКРОАЛЬБУМІНУРІЇ У ХВОРИХ НА ГІПЕРТОНІЧНУ ХВОРОБУ З ЦЕКРОВИМ ДІАБЕТОМ 2 ТИПУ У СТАРШИХ ВІКОВИХ ГРУП

В. В. Школьник, А. О. Андрєєва
Харківський національний медичний університет
E-mail: Данный адрес e-mail защищен от спам-ботов, Вам необходимо включить Javascript для его просмотра.

Одним із негативних факторів розвитку ураження серцево-судинної системи в разі поєднання гіпертонічної хвороби (ГХ) та цукрового діабету 2 типу (ЦД) вважають ендотеліальну дисфункцію (ЕД). Відомо, що при поєднанні ГХ та ЦД спостерігається таке ураження нирок, як розвиток мікроальбумінурії (МАУ), яка є проявом ЕД. Враховуючи тісний зв‘язок між ураженням нирок та розвитком серцево-судинних ускладнень, слід більш широко  визначати рівні МАУ у хворих на ГХ, обтяжених ЦД 2 типу.
Мета. Визначення  рівнів МАУ у хворих на ГХ  поєднаної з ЦД 2 типу або без обтяження в залежності від тривалості ГХ у осіб старших вікових груп – з'явилось метою даного дослідження.
Методи. Було обстежено 53 хворих на ГХ хворобу  ІІ-ІІІ стадії, віком понад 75 років, середній вік склав (78,7+4,6) років. Всі хворі були розподілені на  2 групи: 1-шу групу склали пацієнти з наявністю супутнього ЦД (36 осіб), 2-гу групу –виключно з ГХ (17 осіб). Всім обстеженим хворим визначали рівні МАУ, за загальноприйнятою методикою. Статистичний аналіз проводився за допомогою Статистичні розрахунки проводили з використанням пакетів прикладних програм  Microsoft Excel, Statistica for Windows 6.0.
Результати. При вивченні  МАУ у хворих на ГХ з ЦД та без нього було виявлено, що рівень екскреції альбуміну з сечею в разі наявності ЦД склав (111,2+13,4) мг/добу, а без нього (33,4+6,4) мг/добу, р<0,001.  Слід зазначити, що МАУ спостерігалась у 49 % хворих на ГХ з ЦД 2 типу. В разі наявності  виключно ГХ – була виявлена у 23,3 % хворих. Також було виявлено, що при тривалості  ГХ з супутнім ЦД більше ніж п’ять років, МАУ складала (102,3±8,4) мг/добу, p<0,001. В  цій же групі  хворих, але тривалістю менш п’яти років, цей  показник склав  (41,2+6,3) мг/добу, p<0,05.
Висновки. У осіб старшої вікової групи з ЦД 2 типу  і ГХ встановлено істотне зростання рівня  екскреції альбуміну з сечею залежно від тривалості  обох захворювань.  Поєднання ГХ  з ЦД 2 типу призводило до більш швидкого розвитку та прогресування МАУ навіть при невеликій тривалості  анамнезу ГХ.

 

Опрос

Какова роль низкомолекулярных (небелковых) антиоксидантов в организме?
 
Сейчас на сайте находятся:
 23 гостей 

Самое популярноеВАЛЕОЦЕНТР имени Н.А. Бобрышева ГЕНЕТИЧЕСКАЯ И РЕГЕНЕРАТИВНАЯ МЕДИЦИНА: ПРОБЛЕМЫ И ПЕРСПЕКТИВЫ Применение омега-3 полиненасыщенных жирных кислот в медицине V НАЦИОНАЛЬНЫЙ КОНГРЕСС ГЕРОНТОЛОГОВ И ГЕРИАТРОВ УКРАИНЫ - ПРОГРАММА Омега-3-ненасыщенные жирные кислоты Онтогенетические часы. Гипотеза Элевационная теория старения Менопауза та її наслідки Проблемы гипобиоза и продления жизни Новые технологии в регенеративной медицине: мировой опыт клинического применения стволовых клеток список участников октябрьского конгресса Жанна Луиза Кальман Основные теории старения Институт геронтологии НАМНУ Теории старения Конференция им.В.В.Фролькиса Препараты против старения Болезнь Альцгеймера Болезнь Паркинсона Онкопатология Возрастзависимая патология Остеопороз Конференции по старению и омоложению Ресвератрол Semagacestat Омега-3-ненасыщенные жирные кислоты Способы омоложения и достижения долголетия Методы исследований в геронтологии Жанна Луиза Кальман Функциональные диеты для омоложения

Последние публикации

Введите логин для входа


Главная | Тезисы докладов конференции им.В.В.Фролькиса | РІВЕНЬ МІКРОАЛЬБУМІНУРІЇ У ХВОРИХ НА ГІПЕРТОНІЧНУ ХВОРОБУ З ЦЕКРОВИМ ДІАБЕТОМ 2 ТИПУ У СТАРШИХ ВІКОВИХ ГРУП