Антистарение

...молодость - это надолго

  • Увеличить размер
  • Размер по умолчанию
  • Уменьшить размер
Главная | Тезисы докладов конференции им.В.В.Фролькиса | Конференция имени В.В.Фролькиса - 2013 | ВІКОВІ ОСОБЛИВОСТІ ЛЕПТИНЕМІІ У ХВОРИХ НА АРТЕРІАЛЬНУ ГІПЕРТЕНЗІЮ З ОЖИРІННЯМ

ВІКОВІ ОСОБЛИВОСТІ ЛЕПТИНЕМІІ У ХВОРИХ НА АРТЕРІАЛЬНУ ГІПЕРТЕНЗІЮ З ОЖИРІННЯМ

Гопцій О.В., Зелена І.І., Степанова О.В.
Харьковский национальный медицинский университет; Данный адрес e-mail защищен от спам-ботов, Вам необходимо включить Javascript для его просмотра.

Мета. Вивчення рівня лептину в крові хворих на артеріальну гіпертензію (АГ) з ожирінням залежно від віку.
Матеріали. Обстежено 123 хворих на артеріальну гіпертензію (47 чоловіків та 76 жінок), середній вік 53,87±0,92 років. Для характеристики маси тіла використовували індекс маси тіла (ІМТ), який розраховували за формулою: ІМТ (кг/м2) = маса тіла (кг) / зріст (м)2. Ожирінням вважалось значення ІМТ>30,0 кг/м². Рівень лептину визначали імуноферментним методом за допомогою набору реагентів Leptin (Sandwich) ELISA (DRG Instruments GmbH, Germany).
Результати. Всі хворі були розділені на 2 групи: чоловіки (24) та жінки (39) до 55 років, чоловіки (23) та жінки (37) після 55 років. Середні значення тривалості АГ, ІМТ, об’єму талії, артеріального тиску практично не відрізнялись між групами чоловіків та жінок всіх вікових категорій. Рівень лептину в групі чоловіків < 55 років (8,05±0,79 нг/мл) зменшувався незначно у порівнянні з групою чоловіків > 55 років (9,67±1,11 нг/мл), на відміну від  жінок, де даний адіпоцитокін мав тенденцію до зростання паралельно підвищенню віку пацієнтів (11,46±0,73 нг/мл та 13,06±1,74 нг/мл, відповідно).
При кореляційному аналізі встановлено, що як у жінок, так і у чоловіків взаємозв’язок між рівнем лептину у сироватці крові та ІМТ був більш щільний у групі пацієнтів < 55 років (R=0,67; р=0,001 та R=0,62; р=0,001, відповідно), ніж у пацієнтів > 55 років (R=0,50; р=0,001 и R=0,53; р=0,01, відповідно).
Висновки. Рівень лептину в крови гіпертензивних пацієнтів з ожирінням був вище у жінок у порівнянні з чоловіками, як у групі хворих до 55 років, так і в групі після 55 років. Встановлена достовірна кореляційний зв’язок між рівнем лептину та індексом маси тіла, як у чоловіків, так і у жінок усіх вікових категорій, але більш щільний зв’язок був у групі хворих до 55 років.

 

Опрос

Какова роль низкомолекулярных (небелковых) антиоксидантов в организме?
 
Сейчас на сайте находятся:
 41 гостей 

Самое популярноеВАЛЕОЦЕНТР имени Н.А. Бобрышева ГЕНЕТИЧЕСКАЯ И РЕГЕНЕРАТИВНАЯ МЕДИЦИНА: ПРОБЛЕМЫ И ПЕРСПЕКТИВЫ Применение омега-3 полиненасыщенных жирных кислот в медицине V НАЦИОНАЛЬНЫЙ КОНГРЕСС ГЕРОНТОЛОГОВ И ГЕРИАТРОВ УКРАИНЫ - ПРОГРАММА Омега-3-ненасыщенные жирные кислоты Онтогенетические часы. Гипотеза Элевационная теория старения Менопауза та її наслідки Проблемы гипобиоза и продления жизни Новые технологии в регенеративной медицине: мировой опыт клинического применения стволовых клеток список участников октябрьского конгресса Жанна Луиза Кальман Основные теории старения Институт геронтологии НАМНУ Теории старения Конференция им.В.В.Фролькиса Препараты против старения Болезнь Альцгеймера Болезнь Паркинсона Онкопатология Возрастзависимая патология Остеопороз Конференции по старению и омоложению Ресвератрол Semagacestat Омега-3-ненасыщенные жирные кислоты Способы омоложения и достижения долголетия Методы исследований в геронтологии Жанна Луиза Кальман Функциональные диеты для омоложения

Последние публикации

Введите логин для входа


Главная | Тезисы докладов конференции им.В.В.Фролькиса | Конференция имени В.В.Фролькиса - 2013 | ВІКОВІ ОСОБЛИВОСТІ ЛЕПТИНЕМІІ У ХВОРИХ НА АРТЕРІАЛЬНУ ГІПЕРТЕНЗІЮ З ОЖИРІННЯМ