Антистарение

...молодость - это надолго

  • Увеличить размер
  • Размер по умолчанию
  • Уменьшить размер
Главная | Тезисы докладов конференции им.В.В.Фролькиса | Конференция имени В.В.Фролькиса - 2013 | ВПЛИВ ОБМЕЖЕННЯ ХАРЧУВАННЯ НА РІЗНИХ ЕТАПАХ ОНТОГЕНЕЗУ НА ЖИТТЄЗДАТНІСТЬ ТА ТРИВАЛІСТЬ ЖИТТЯ Drosophila melanogaster: ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНА ПЕРЕВІРКА "ГІПОТЕЗИ НЕВІДПОВІДНОСТІ"

ВПЛИВ ОБМЕЖЕННЯ ХАРЧУВАННЯ НА РІЗНИХ ЕТАПАХ ОНТОГЕНЕЗУ НА ЖИТТЄЗДАТНІСТЬ ТА ТРИВАЛІСТЬ ЖИТТЯ Drosophila melanogaster: ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНА ПЕРЕВІРКА "ГІПОТЕЗИ НЕВІДПОВІДНОСТІ"

О. Г. Забуга, Н. М. Кошель
ДУ «Інститут геронтології імені Д.Ф. Чеботарьова НАМН України», Київ; Данный адрес e-mail защищен от спам-ботов, Вам необходимо включить Javascript для его просмотра.

Згідно з нещодавно запропонованою "гіпотезою невідповідності" ("mismatch hypothesis") адаптивні перебудови в період розвитку можуть призводити до підвищення пристосованості організму, якщо умови існування до та після народження співпадають. В тому ж випадку, коли вони відрізняються, подальша життєздатність організму може зменшуватися, через що підвищується вірогідність виникнення патологій. Так, якщо внутрішньоутробний розвиток людей відбувається за умов неповноцінного харчування, вони народжуються зі зміненим обміном речовин. Представники такого "запасливого" ("thrifty") типу метаболізму краще виживають в умовах голодування, однак, якщо харчуються вдосталь, то швидко набирають вагу і стають схильними до різних проявів метаболічного синдрому. Задля експериментальної перевірки гіпотези невідповідності ми визначили, які ефекти обмеження поживних речовин (ПР) проявляються при комбінуванні режимів повноцінного та обмеженого харчування на різних етапах онтогенезу Drosophila melanogaster.
Методи. Розведення контрольної групи мух Drosophila melanogaster здійснювали у стандартному поживному середовищі (ПС). Експериментальних комах вирощували в харчовій суміші, де концентрація поживних компонентів була зниженою до 20% від норми. Після вилуплення імаго кожної групи утримували або на стандартному ПС, або ‒ з 20%-им обмеженням ПР. В усіх мух визначали виживаність на передімагінальній стадії та розраховували показник середньої тривалості життя (СТЖ).
Результати. СТЖ мух, які розвивалися за умов зменшення ПР, а після вилуплення перебували на повноцінній харчовій суміші (Л20/І100), не відрізнялася від СТЖ контрольної групи (Л100/І100). У тих же комах,  які впродовж розвитку перебували у 100%-ій суміші, а на стадії імаго обмежувалися у харчуванні (Л100/І20), СТЖ вкоротилася втричі. В той же час у мух обох статей, яких утримували на 20%-ому ПС впродовж всього життя (Л20/І20), виявлене суттєве збільшення СТЖ в порівнянні з контролем.
Висновок. Таким чином, зменшення вмісту ПР в харчуванні комах на стадії личинки сприяло істотному подовженню їхнього життя, але тільки у випадку, якщо мух утримували на обмеженому ПС і на стадії імаго. Одержані результати підтверджують основне положення "гіпотези невідповідності". Нами висловлено припущення, що подібні довготривалі ефекти пояснюються індукцією на стадії розвитку адаптивних епігенетичних перебудов (змін активності генів, не пов'язаних зі змінами в структурі ДНК), котрі можуть бути як позитивними, так і негативними, залежно від умов існування після народження організму. Для виявлення епігентичних механізмів, які лежать в основі зафіксованих нами ефектів, необхідні подальші дослідження.

 

Опрос

Какова роль низкомолекулярных (небелковых) антиоксидантов в организме?
 
Сейчас на сайте находятся:
 39 гостей 

Самое популярное



ВАЛЕОЦЕНТР имени Н.А. Бобрышева ГЕНЕТИЧЕСКАЯ И РЕГЕНЕРАТИВНАЯ МЕДИЦИНА: ПРОБЛЕМЫ И ПЕРСПЕКТИВЫ Применение омега-3 полиненасыщенных жирных кислот в медицине V НАЦИОНАЛЬНЫЙ КОНГРЕСС ГЕРОНТОЛОГОВ И ГЕРИАТРОВ УКРАИНЫ - ПРОГРАММА Омега-3-ненасыщенные жирные кислоты Онтогенетические часы. Гипотеза Элевационная теория старения Менопауза та її наслідки Проблемы гипобиоза и продления жизни Новые технологии в регенеративной медицине: мировой опыт клинического применения стволовых клеток список участников октябрьского конгресса Жанна Луиза Кальман Основные теории старения Институт геронтологии НАМНУ Теории старения Конференция им.В.В.Фролькиса Препараты против старения Болезнь Альцгеймера Болезнь Паркинсона Онкопатология Возрастзависимая патология Остеопороз Конференции по старению и омоложению Ресвератрол Semagacestat Омега-3-ненасыщенные жирные кислоты Способы омоложения и достижения долголетия Методы исследований в геронтологии Жанна Луиза Кальман Функциональные диеты для омоложения

Последние публикации

Введите логин для входа


Главная | Тезисы докладов конференции им.В.В.Фролькиса | Конференция имени В.В.Фролькиса - 2013 | ВПЛИВ ОБМЕЖЕННЯ ХАРЧУВАННЯ НА РІЗНИХ ЕТАПАХ ОНТОГЕНЕЗУ НА ЖИТТЄЗДАТНІСТЬ ТА ТРИВАЛІСТЬ ЖИТТЯ Drosophila melanogaster: ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНА ПЕРЕВІРКА "ГІПОТЕЗИ НЕВІДПОВІДНОСТІ"