Антистарение

...молодость - это надолго

  • Увеличить размер
  • Размер по умолчанию
  • Уменьшить размер
Главная | Тезисы докладов конференции им.В.В.Фролькиса | Конференция имени В.В.Фролькиса - 2013 | ОСОБЛИВОСТІ ПРЕДІАБЕТИЧНИХ ПОРУШЕНЬ У ЛЮДЕЙ ЛІТНЬОГО ВІКУ БЕЗ ОЖИРІННЯ

ОСОБЛИВОСТІ ПРЕДІАБЕТИЧНИХ ПОРУШЕНЬ У ЛЮДЕЙ ЛІТНЬОГО ВІКУ БЕЗ ОЖИРІННЯ

В. А. Іщук, С. С. Наскалова
Державна установа «Інститут геронтології імені Д. Ф. Чеботарьова НАМН України», Київ; Данный адрес e-mail защищен от спам-ботов, Вам необходимо включить Javascript для его просмотра.

Порушення вуглеводного обміну часто зустрічаються у людей літнього віку з абдомінальним ожирінням і супроводжуються високим ризиком виникнення тромботичних подій. У здорових літніх людей система гемостазу та вуглеводний обмін не зазнає суттєвих змін.
Мета. Вивчити особливості вуглеводного обміну та системи гемостазу у людей літнього віку з нормальною масою і порушеною толерантністю до глюкози (ПТГ) у порівнянні зі здоровими людьми цього ж віку.
Матеріали і методи. Обстежено 29 людей літнього віку (60-75 років) без ожиріння (індекс маси тіла від 20 до 29 кг/м2) і патології серцево-судинної та дихальної систем. Проводили велоергометрію. Визначали рівень глюкози та рівень інсуліну в плазмі крові. Проводили стандартний глюкозотолерантний тест (ГТТ), що дозволило виявити у 11 чоловік ПТГ (група з ПТГ). Для визначення показників системи гемостазу проводили забір венозної крові за стандартною методикою в скляну пробірку з 3,8% цитратом натрію в співвідношенні 9:1. Визначали в'язкість крові та агрегаційну здатність тромбоцитів, концентрацію фібриногену, розчинного фібрину, D-димеру, протеїну С, інгібітора активатора плазміногену 1-го типу (РАІ-1).
Результати. За віком, статтю, антропометричними показниками, фізичною працездатністю та показниками ліпідограми групи між собою не відрізнялися. Для групи з ПТГ характерним було підвищення глюкози натще (5,1 ± 0,1 ммоль/л у групі здорових vs 6,1 ± 0,3 ммоль/л у групі з ПТГ, p <0,05), глюкози та інсуліну через 2 години після початку ГТТ (по глюкозі - 5,8 ± 0,2 ммоль/л у групі здорових vs 8,8 ± 0,4 ммоль/л у групі з ПТГ, p <0,05; по інсуліну - 17,8 ± 3,2 мкМО / л у групі здорових vs 49,0 ± 12,1 мкМО / л у групі з ПТГ, p <0,05) і глікованого гемоглобіну (5,8 ± 0,1% у групі здорових vs 6, 4 ± 0,3% в групі з ПТГ, p <0,05). Була достовірно підвищена в'язкість крові на різних швидкостях зсуву у групі осіб з ПТГ. Агрегаційна здатність тромбоцитів між групами не різнилася. У групі з ПТГ відзначена тенденція до підвищення фібриногену і розчинного фібрину. У пацієнтів з ПТГ виявлено компенсаторне підвищення активності такого фізіологічного антикоагулянту як протеїну С (83,1 ± 6,0% в групі здорових vs 100,7 ± 3,3% в групі з ПТГ, p <0,05). Система фібринолізу також мала свої особливості. Так, у людей з ПТГ відзначено більш активне утворення d-димеру, що пов'язано з підвищеною фібрінеміей в цій групі (140,8 ± 31,2 нг/мл в групі здорових vs 205,2 ± 37,8 нг/мл в групі з ПТГ, p <0,05) і говорить про активну роботу системи фібринолізу. Нами не виявлено групових відмінностей рівня РАІ-1.
Висновки. Для літніх людей без ожиріння, але з ПТГ в порівнянні зі здоровими людьми цього ж віку характерним є наявність прихованої гіперглікемії та гіперінсулінемії у відповідь на введення глюкози. З боку системи гемостазу виявлено тенденцію до гіперфібрінемії з підвищеною фібринолітичною активністю та компенсаторним підвищення антикоагуляційної активності, про що свідчить рівень d-димеру та активність протеїну С. Однак більш вираженого пригнічення фібринолізу (за рівнем РАІ-1) у цих пацієнтів не виявлено.

 

Опрос

Какова роль низкомолекулярных (небелковых) антиоксидантов в организме?
 
Сейчас на сайте находятся:
 34 гостей 

Самое популярное



ВАЛЕОЦЕНТР имени Н.А. Бобрышева ГЕНЕТИЧЕСКАЯ И РЕГЕНЕРАТИВНАЯ МЕДИЦИНА: ПРОБЛЕМЫ И ПЕРСПЕКТИВЫ Применение омега-3 полиненасыщенных жирных кислот в медицине V НАЦИОНАЛЬНЫЙ КОНГРЕСС ГЕРОНТОЛОГОВ И ГЕРИАТРОВ УКРАИНЫ - ПРОГРАММА Омега-3-ненасыщенные жирные кислоты Онтогенетические часы. Гипотеза Элевационная теория старения Менопауза та її наслідки Проблемы гипобиоза и продления жизни Новые технологии в регенеративной медицине: мировой опыт клинического применения стволовых клеток список участников октябрьского конгресса Жанна Луиза Кальман Основные теории старения Институт геронтологии НАМНУ Теории старения Конференция им.В.В.Фролькиса Препараты против старения Болезнь Альцгеймера Болезнь Паркинсона Онкопатология Возрастзависимая патология Остеопороз Конференции по старению и омоложению Ресвератрол Semagacestat Омега-3-ненасыщенные жирные кислоты Способы омоложения и достижения долголетия Методы исследований в геронтологии Жанна Луиза Кальман Функциональные диеты для омоложения

Последние публикации

Введите логин для входа


Главная | Тезисы докладов конференции им.В.В.Фролькиса | Конференция имени В.В.Фролькиса - 2013 | ОСОБЛИВОСТІ ПРЕДІАБЕТИЧНИХ ПОРУШЕНЬ У ЛЮДЕЙ ЛІТНЬОГО ВІКУ БЕЗ ОЖИРІННЯ