Антистарение

...молодость - это надолго

  • Увеличить размер
  • Размер по умолчанию
  • Уменьшить размер
Главная | Тезисы докладов конференции им.В.В.Фролькиса | Конференция имени В.В.Фролькиса - 2013 | ОСОБЛИВОСТІ ГЕНЕТИЧНОГО СТАТУСУ У ХВОРИХ НА АРТЕРІАЛЬНУ ГІПЕРТЕНЗІЮ

ОСОБЛИВОСТІ ГЕНЕТИЧНОГО СТАТУСУ У ХВОРИХ НА АРТЕРІАЛЬНУ ГІПЕРТЕНЗІЮ

М.В. Кулікова, Т.В. Ащеулова
Харківський національний медичний університет; Данный адрес e-mail защищен от спам-ботов, Вам необходимо включить Javascript для его просмотра. , Данный адрес e-mail защищен от спам-ботов, Вам необходимо включить Javascript для его просмотра.

Незважаючи на успіхи, які досягнуті в діагностиці та лікуванні артеріальної гіпертензії (АГ), це захворювання широко поширене в популяції та за даними статистики реєструється у майже 36 %  дорослого населення в Україні та в інших європейських країнах. Сьогодні з’являється дедалі більше робіт, що показують спадкову схильність розвитку АГ. У зв’язку з тим, що важливу роль у розвитку артеріальної гіпертензії (АГ) відіграє активація ренін-ангіотензинової системи (РАС), саме вивчення мутацій в генах, що кодують ферменти, що входять в цю систему є найбільш актуальним.
Метою нашого дослідження було визначення поліморфізмів I/D гену АПФ (ACE), А1166С гену рецептору 1-го типу до ангіотензину II (AGTR1), Т174М та М235Т гену ангіотензиногену (AGT) у хворих на АГ.
Матеріали та методи дослідження. Обстежено 103 пацієнта з АГ, середній вік (59,5 ±0,80). Поліморфізми I/D гену ACE, А1166С гену AGTR1, Т174М та М235Т гену AGT визначали методом полімеразної ланцюгової реакції з подальшим електрофорезом за допомогою наборів ACE+AGTR1 та AGT ООО «Центр Молекулярной Генетики» (Росія).
Результати дослідження. За результатами визначення типу поліморфізму I/D гену АПФ виявлено наступний розподіл по генотипах: DD – у 39 хворих (36,53 %), ID – у 46 хворих (47,21 %), II – у 18 хворих (16,25 %). При дослідженні поліморфізму А1166С гену AGTR1 з'ясовано, що генотип АС спостерігається у 74 хворих (70,32%), а генотип АА у 29 хворих (29,68 %). Аналіз поліморфізмів Т174М та М235Т гену AGT показав наявність генотипу 174 ТМ у 43 хворих (41,75 %), 174 ТТ у 60 хворих (58,25 %) та генотипів 235 МТ у 15 хворих (14,56 %), 235 ТТ у 43 хворих (41,74 %), 235 ММ у 45 хворих (43,69 %).
Висновки. За результатами нашого дослідження спостерігається переважання кількості пацієнтів, які є носіями D-аллеля гену АПФ (хворі з DD  та ID генотипами) у хворих на АГ. Кількість пацієнтів, що є носіями аллелей 1166С гену AGTR1 та 235Т гену AGT, які асоційовані з розвитком АГ також значно збільшена.

 

Опрос

Какова роль низкомолекулярных (небелковых) антиоксидантов в организме?
 
Сейчас на сайте находятся:
 39 гостей 

Самое популярное



ВАЛЕОЦЕНТР имени Н.А. Бобрышева ГЕНЕТИЧЕСКАЯ И РЕГЕНЕРАТИВНАЯ МЕДИЦИНА: ПРОБЛЕМЫ И ПЕРСПЕКТИВЫ Применение омега-3 полиненасыщенных жирных кислот в медицине V НАЦИОНАЛЬНЫЙ КОНГРЕСС ГЕРОНТОЛОГОВ И ГЕРИАТРОВ УКРАИНЫ - ПРОГРАММА Омега-3-ненасыщенные жирные кислоты Онтогенетические часы. Гипотеза Элевационная теория старения Менопауза та її наслідки Проблемы гипобиоза и продления жизни Новые технологии в регенеративной медицине: мировой опыт клинического применения стволовых клеток список участников октябрьского конгресса Жанна Луиза Кальман Основные теории старения Институт геронтологии НАМНУ Теории старения Конференция им.В.В.Фролькиса Препараты против старения Болезнь Альцгеймера Болезнь Паркинсона Онкопатология Возрастзависимая патология Остеопороз Конференции по старению и омоложению Ресвератрол Semagacestat Омега-3-ненасыщенные жирные кислоты Способы омоложения и достижения долголетия Методы исследований в геронтологии Жанна Луиза Кальман Функциональные диеты для омоложения

Последние публикации

Введите логин для входа


Главная | Тезисы докладов конференции им.В.В.Фролькиса | Конференция имени В.В.Фролькиса - 2013 | ОСОБЛИВОСТІ ГЕНЕТИЧНОГО СТАТУСУ У ХВОРИХ НА АРТЕРІАЛЬНУ ГІПЕРТЕНЗІЮ