Антистарение

...молодость - это надолго

  • Увеличить размер
  • Размер по умолчанию
  • Уменьшить размер
Главная | Тезисы докладов конференции им.В.В.Фролькиса | Конференция имени В.В.Фролькиса - 2013 | МОРФОФУНКЦІОНАЛЬНІ ЗМІНИ КЛІТИН АРКУАТНОГО ЯДРА ГІПОТАЛАМУСА СТАРИХ ЩУРІВ ЗА УМОВ БЛОКАДИ І СТИМУЛЯЦІЇ КІССПЕПТИНЕРГІЧНОЇ СИСТЕМИ ТА ПІД ВПЛИВОМ МЕЛАТОНІНА

МОРФОФУНКЦІОНАЛЬНІ ЗМІНИ КЛІТИН АРКУАТНОГО ЯДРА ГІПОТАЛАМУСА СТАРИХ ЩУРІВ ЗА УМОВ БЛОКАДИ І СТИМУЛЯЦІЇ КІССПЕПТИНЕРГІЧНОЇ СИСТЕМИ ТА ПІД ВПЛИВОМ МЕЛАТОНІНА

М. Г. Матвієнко
Київський національний університет імені Тараса Шевченка; Данный адрес e-mail защищен от спам-ботов, Вам необходимо включить Javascript для его просмотра.

Великий інтерес представляє вивчення чутливості репродуктивної функції в старому віці. Важливо при цьому звернути увагу на стан гіпоталамуса як вищого центру нейроендокринної регуляції, а особливо варто дослідити аркуатне ядро, якому належить ключова роль у регуляції репродукції. Аркуатне ядро містить популяції нервових і гліальних клітин, синтезує гонадотропний рилізинг-гормон (ГнРГ).
Метою роботи було дослідження площі перерізу нейроцитів і астроцитів аркуатного ядра гіпоталамуса 24-місячних щурів при введенні одного мелатоніна, а також у комбінації з кісспептином і антагоністом рецепторів кісспептина. Мелатонін – епіфізарний гормон, який чинить гонадотропний ефект, застосовується як геропротектор. Кісспептин є пептидом-нейромедіатором, який стимулює синтез ГнРГ, модулює гіпоталамо-гіпофізарно-гонадальний комплекс, дозволяючи мозку контролювати репродуктивні процеси. Антагоніст рецепторів кісспептина перешкоджає зв’язуванню пептиду з його рецептором.
Самцям щурів у віці 24 місяці інтрацеребровентрикулярно вводили кісспептин і антагоніст кісспептина, а мелатонін тварини отримували перорально. Згодом щурів декапітовували, мозок обробляли за стандартною гістологічною методикою. З використанням координат стереотаксичного атласу в тварин вирізали аркуатні ядра, які заключали в парафінові блоки. Останні нарізали на мікротомі товщиною зрізу 5-6 мкм. Препарати фарбували крезилвіолетом за Нісслем для ідентифікації нейронів і астроцитів. За допомогою морфометричної програми Image J оцінювали площу ядер клітин, після чого здійснювали статистичну обробку результатів.
Отримані результати показали, що в старих щурів відбулася інтенсивна активація нейроцитів і астроцитів після введення мелатоніна. В результаті введення мелатоніна в поєднанні з антагоністом рецепторів кісспептина достовірно збільшилися морфометричні параметри активності ядер астроцитів, в той час як у нейроцитів показники лишилися майже на контрольному рівні (незначне статистично недостовірне зростання). При введенні мелатоніна в комбінації з кісспептином відбулися схожі зміни. В астроцитах спостерігається суттєве зростання площі ядер, а в нейронах присутня лише тенденція до збільшення даного показника.
На основі експериментально отриманих даних можна зробити наступні висновки. Мелатонін проявив себе як інтенсивний активатор синтетичної активності нейронів і глії. Комбінування мелатоніна як з кісспептином, так і з блокатором кісспептина суттєво впливає на активацію глії та майже не відзначається на функціональній активності нейронів. Загалом астроцити аркуатного ядра старих щурів виявилися більш чутливими до впливу мелатоніна, ніж нейрони.

 

Опрос

Какова роль низкомолекулярных (небелковых) антиоксидантов в организме?
 
Сейчас на сайте находятся:
 38 гостей 

Самое популярноеВАЛЕОЦЕНТР имени Н.А. Бобрышева ГЕНЕТИЧЕСКАЯ И РЕГЕНЕРАТИВНАЯ МЕДИЦИНА: ПРОБЛЕМЫ И ПЕРСПЕКТИВЫ Применение омега-3 полиненасыщенных жирных кислот в медицине V НАЦИОНАЛЬНЫЙ КОНГРЕСС ГЕРОНТОЛОГОВ И ГЕРИАТРОВ УКРАИНЫ - ПРОГРАММА Омега-3-ненасыщенные жирные кислоты Онтогенетические часы. Гипотеза Элевационная теория старения Менопауза та її наслідки Проблемы гипобиоза и продления жизни Новые технологии в регенеративной медицине: мировой опыт клинического применения стволовых клеток список участников октябрьского конгресса Жанна Луиза Кальман Основные теории старения Институт геронтологии НАМНУ Теории старения Конференция им.В.В.Фролькиса Препараты против старения Болезнь Альцгеймера Болезнь Паркинсона Онкопатология Возрастзависимая патология Остеопороз Конференции по старению и омоложению Ресвератрол Semagacestat Омега-3-ненасыщенные жирные кислоты Способы омоложения и достижения долголетия Методы исследований в геронтологии Жанна Луиза Кальман Функциональные диеты для омоложения

Последние публикации

Введите логин для входа


Главная | Тезисы докладов конференции им.В.В.Фролькиса | Конференция имени В.В.Фролькиса - 2013 | МОРФОФУНКЦІОНАЛЬНІ ЗМІНИ КЛІТИН АРКУАТНОГО ЯДРА ГІПОТАЛАМУСА СТАРИХ ЩУРІВ ЗА УМОВ БЛОКАДИ І СТИМУЛЯЦІЇ КІССПЕПТИНЕРГІЧНОЇ СИСТЕМИ ТА ПІД ВПЛИВОМ МЕЛАТОНІНА