Антистарение

...молодость - это надолго

  • Увеличить размер
  • Размер по умолчанию
  • Уменьшить размер
Главная | Тезисы докладов конференции им.В.В.Фролькиса | Конференция имени В.В.Фролькиса - 2013 | РИЗИК ОСТЕОПОРОТИЧНИХ ПЕРЕЛОМІВ ТА ЯКІСТЬ ЖИТТЯ У ЖІНОК РІЗНОГО ВІКУ З ВЕРТЕБРАЛЬНИМ БОЛЬОВИМ СИНДРОМОМ

РИЗИК ОСТЕОПОРОТИЧНИХ ПЕРЕЛОМІВ ТА ЯКІСТЬ ЖИТТЯ У ЖІНОК РІЗНОГО ВІКУ З ВЕРТЕБРАЛЬНИМ БОЛЬОВИМ СИНДРОМОМ

Н.А. Пірятінська
ДУ «Інститут геронтології імені Д. Ф. Чеботарьова НАМН України», Київ
КУ Сумська міська клінічна лікарня №5; Данный адрес e-mail защищен от спам-ботов, Вам необходимо включить Javascript для его просмотра.

Актуальність проблеми. Причиною вертебрального больового синдрому у людей старших вікових груп часто є втрата кісткової тканини в аксіальному скелеті , що призводить до переломів різної локалізації. Найчастіше остеопороз уражає жінок, що пов’язано з дефіцитом естрогенів у постменопаузі, більш низьким піком кісткової маси порівняно із чоловіками тощо. Втрата кісткової маси починається в жінок приблизно із 35-40 років і становить 0,5-1% на рік; з настанням менопаузи, а також у перші 3-5 років постменопаузи цей показник зростає до 1-3% на рік (Поворознюк В.В., 1998). Постменопаузальний остеопороз характеризується, в першу чергу, появою больового синдрому в ділянці хребта. 25-44% постменопаузальних жінок складають групу ризику у відношенні розвитку остеопорозу (Поворознюк В.В., Григор'єва Н.В., 2002; Поворознюк В.В. та інш., 2003)
Мета. Вивчити вираженість вертебрального больового синдрому в жінок залежно від локалізації, визначити та порівняти якість життя, а також удосконалити діагностику та лікування вертебрального больового синдрому в амбулаторно-поліклінічних умовах.
Об’єкт дослідження. Жінки (n=53), які звернулися на амбулаторний прийом до лікаря-невропатолога поліклініки КУ СМКЛ №5 м. Суми зі скаргами на біль у шийному (n=18) або поперековому відділі хребта (n=35), віком від 42 до 75 років (середній вік – 60,2±1,3 років).
Методи. Проводили оцінку неврологічного та ортопедичного статусу, оцінку вираженості больового синдрому за допомогою чотирьохскладової візуально-аналогової шкали болю (ВАШ), визначення ризику остеопоротичних переломів за допомогою методики FRAX та хвилинного тесту Міжнародної асоціації остеопорозу (IOF), вивчення якості життя за допомогою опитувальників SF-36 та QUALEFFO, рентгенографія шийного та поперекового відділу хребта з наступною рентгенморфометрією; статистичний аналіз проводився з використанням програми Statistica 6.0.
Результати. Вираженість больового синдрому за ВАШ на момент огляду була вірогідно більшою у хворих з вертебральним больовим синдромом в поперековому відділі хребта та в віковій групі 50-59 років (t=4,35; p=0,05); не було виявлено відмінностей в якості життя за опитувальником SF-36 (підшкала фізичної (t=3,66; p=0,061), підшкала ментальності (t=1,70; p=0,199); за специфічним опитувальником QUALLEFO (t=6,44; p=0,014); якість життя вірогідно гірше виявилася у хворих з вертебральним больовим синдромом в поперековому відділі хребта (підшкали: фізична активність повсякденна (t=5,83; p=0,019) та вдома (t=6,11; p=0,017)). За показниками FRAX у хворих з вертебральним больовим синдромом достовірних відмінностей не виявлено.
Висновки. Вираженість больового синдрому була вірогідно більшою у хворих з вертебральним больовим синдромом в поперековому відділі хребта та в віковій групі 50-59 років. Якість життя вірогідно гірше виявилася у хворих з вертебральним больовим синдромом в поперековому відділі хребта.

 

Опрос

Какова роль низкомолекулярных (небелковых) антиоксидантов в организме?
 
Сейчас на сайте находятся:
 36 гостей 

Самое популярное



ВАЛЕОЦЕНТР имени Н.А. Бобрышева ГЕНЕТИЧЕСКАЯ И РЕГЕНЕРАТИВНАЯ МЕДИЦИНА: ПРОБЛЕМЫ И ПЕРСПЕКТИВЫ Применение омега-3 полиненасыщенных жирных кислот в медицине V НАЦИОНАЛЬНЫЙ КОНГРЕСС ГЕРОНТОЛОГОВ И ГЕРИАТРОВ УКРАИНЫ - ПРОГРАММА Омега-3-ненасыщенные жирные кислоты Онтогенетические часы. Гипотеза Элевационная теория старения Менопауза та її наслідки Проблемы гипобиоза и продления жизни Новые технологии в регенеративной медицине: мировой опыт клинического применения стволовых клеток список участников октябрьского конгресса Жанна Луиза Кальман Основные теории старения Институт геронтологии НАМНУ Теории старения Конференция им.В.В.Фролькиса Препараты против старения Болезнь Альцгеймера Болезнь Паркинсона Онкопатология Возрастзависимая патология Остеопороз Конференции по старению и омоложению Ресвератрол Semagacestat Омега-3-ненасыщенные жирные кислоты Способы омоложения и достижения долголетия Методы исследований в геронтологии Жанна Луиза Кальман Функциональные диеты для омоложения

Последние публикации

Введите логин для входа


Главная | Тезисы докладов конференции им.В.В.Фролькиса | Конференция имени В.В.Фролькиса - 2013 | РИЗИК ОСТЕОПОРОТИЧНИХ ПЕРЕЛОМІВ ТА ЯКІСТЬ ЖИТТЯ У ЖІНОК РІЗНОГО ВІКУ З ВЕРТЕБРАЛЬНИМ БОЛЬОВИМ СИНДРОМОМ