Антистарение

...молодость - это надолго

  • Увеличить размер
  • Размер по умолчанию
  • Уменьшить размер

ОСОБЛИВОСТІ ВПЛИВУ ФРАКЦІЙ ПЛАЗМИ КРОВІ СТАРИХ МИШЕЙ ЛІНІЇ FVB.CG НА ФУНКЦІОНАЛЬНИЙ СТАН ІМУННОЇ СИСТЕМИ МОЛОДИХ МИШЕЙ

Бальва О. В., Шкумат М. С., Шитіков Д. В., Пішель І. М., Бутенко Г. М.
ДУ «Інститут геронтології імені Д.Ф.Чеботарьова НАМН України», Київ, Україна; Данный адрес e-mail защищен от спам-ботов, Вам необходимо включить Javascript для его просмотра.
Відомо, що сироватка старих людей і тварин пригнічує ріст клітин в культурі. Спроба ідентифікувати цей фактор показала, що досліджуваний фактор після ультрацентрифугування сироватки залишається у фракції з молекулярною масою понад 100 kDa. Також з’явилися відомості про виділення з сироватки крові фракцій транспортних везикул, розміром від 50 до 4000 нм. Ми припускаємо, що дані мікрочастинки можуть бути задіяними в перенесенні фактору, що пригнічує клітинний ріст як в культурі, так і в організмі в цілому.
Мета роботи – визначити вплив плазми крові старих тварин, а також її окремих фракцій, на стан молодої імунної системи.
Матеріали і методи. Для експерименту були використані молоді (5 місяців) та старі (13-17 місяців) миші лінії FVB.Cg. Молоді тварини були поділені на три групи за видом ін’єкційного матеріалу: стара плазма, осад плазми після ультрацентрифугування при 100000 g (мікрочастинки) та супернатант осаду. Один раз в дві доби протягом одного місяця проводилиь внутрішньовенні ін’єкції різних фракцій плазми крові. Після цього тварин забивали і перевіряли на імунологічні показники.
Результати. У молодих мишей, яким вводили фракцію мікрочастинок від молодих мишей, підвищувалась клітинність тимуса та спостерігалась тенденція до збільшення кількості CD4+CD8+ клітин у тимусi. У мишей, яким вводили мікрочастинки від старих тварин, кількість CD4+CD8+ клітин у тимусi була меншою порівняно з відповідним контролем. Співвідношення CD4/CD8  клітин у селезінці не мало вірогідних відмінностей, але спостерігалась тенденція до зменшення цього показника при введенні всіх трьох видів ін’єкційного матеріалу від старих тварин. Керуючись результатами пілотного експерименту, можна припустити, що фракція мікрочастинок плазми крові старих тварин може впливати на стан імунної системи молодих мишей.

 

Опрос

Какова роль низкомолекулярных (небелковых) антиоксидантов в организме?
 
Сейчас на сайте находятся:
 18 гостей 

Самое популярноеВАЛЕОЦЕНТР имени Н.А. Бобрышева ГЕНЕТИЧЕСКАЯ И РЕГЕНЕРАТИВНАЯ МЕДИЦИНА: ПРОБЛЕМЫ И ПЕРСПЕКТИВЫ Применение омега-3 полиненасыщенных жирных кислот в медицине V НАЦИОНАЛЬНЫЙ КОНГРЕСС ГЕРОНТОЛОГОВ И ГЕРИАТРОВ УКРАИНЫ - ПРОГРАММА Омега-3-ненасыщенные жирные кислоты Онтогенетические часы. Гипотеза Элевационная теория старения Менопауза та її наслідки Проблемы гипобиоза и продления жизни Новые технологии в регенеративной медицине: мировой опыт клинического применения стволовых клеток список участников октябрьского конгресса Жанна Луиза Кальман Основные теории старения Институт геронтологии НАМНУ Теории старения Конференция им.В.В.Фролькиса Препараты против старения Болезнь Альцгеймера Болезнь Паркинсона Онкопатология Возрастзависимая патология Остеопороз Конференции по старению и омоложению Ресвератрол Semagacestat Омега-3-ненасыщенные жирные кислоты Способы омоложения и достижения долголетия Методы исследований в геронтологии Жанна Луиза Кальман Функциональные диеты для омоложения

Последние публикации

Введите логин для входа